Tanıtım Filmi
Boran Çelik Döküm
Boran Çelik Döküm Sanayii ve Ticaret A.Ş Ankara - Başkent Organize sanayii bölgesindeki 5400 m² lik arsası üzerinde bulunan toplam 3250 m² kapalı tesislerde 2006 yılında faaliyete başlamıştır. Geçen yıllar boyunca Boran,düşük-orta-yüksek alaşımlı çelik dökümler....
DEVAMI>>
Sosyal Sorumluluk
Öneri, Talep ve Şikayetleriniz
Bizi Arayın
0312 640 11 66

Boran Çelik

BORAN ÇELİK DÖKÜM SAN. ve TİC. AŞ., ANKARA-Başkent Organize Sanayi Bölgesi' ndeki 5400 m2 lik arsası üzerinde bulunan toplam 3.250 m2 lik kapalı tesislerinde 2006 yılında faaliyete başlamıştır. Geçen yıllar boyunca BORAN, Düşük-Orta-Yüksek alaşımlı çelik dökümler, Yüksek Sıcaklığa Dayanımlı Çelikler , Aşınmaya Dayanımlı Östenitik Mangan Çelikleri ile Yüksek Kromlu Beyaz Dökme Demirler,   Paslanmaz Çelikler malzemelerinden döküm parçaların, mekanik işlenerek veya işlenmeden küçük orta veya yüksek ölçekli partiler halinde üretiminde adım adım uzmanlaşarak, sektöründe iyi bilinen firmalar arasında kendisine yer edinmiştir.

Bugün geldiğimiz noktada , 11.000 m2 lik arsası üzerinde bulunan 7.000 m2 lik kapalı tesislerinde, yıllık 5.000 Ton üretim kapasitesine sahip olan Boran,  üretiminin %70’ini ihraç etmektedir.

Üretimini yaptığımız parçaların net ağırlıkları 1 Kg. ile 2000 Kg. arasındadır. Üretim yelpazemiz içerisinde Endüstriyel Makine İmalatı Sektörü için genel amaçlı çelik dökümler, Çimento Sektörü, Madencilik ve Taş Kırma Sektörü, Hazır Beton ve Asfalt Üretim Makinaları Sektörü, Çöp Yakma ve Biyokütle Yakma ile Enerji Üretim Sektörü, ve İşlem Tesisleri için sepet, ızgara ve aparatlar bulunmaktadır.

Üretimimzde Furan Reçineli Kum Kalıplama ile Shell Kum ile kalıplama sistemlerini kullanmaktayız. Isıl işlem prosesleri konusundaki köklü deneyimimiz sayesinde, ürettiğimiz parçaların olması gereken sertlik, akma-çekme dayanımı, % uzama, çentik darbe dayanımlarını garanti altına alıyoruz. Firmamız Almanya TÜV-NORD firması tarafından ISO 9001 :2015 Kalite Güvence Belgesine sahiptir. Tüm kalite kontrolleri yüksek nitelikli personelimiz tarafından, uluslararası standartlara uygun olarak yerine getirilmektedir.

Kalite donanımız olarak, SOLID WORKS ve NOVACAST programlarını kullanarak üç boyutlu dizayn ve döküm simülasyonu, optik-emisyon spektrometresi, mekanik test cihazları (çekme-çentik darbe sertlik), metal mikroskobu, Ultrasonik Test cihazı, Manyetik Partikül ve Penetrant Test ekipmanları ile çeşitli ölçü ve yüzey kontrol ekipmanlarını sayabiliriz.