Tanıtım Filmi
Boran Çelik Döküm
Boran Çelik Döküm Sanayii ve Ticaret A.Ş Ankara - Başkent Organize sanayii bölgesindeki 5400 metre karelik arsası üzerinde bulunan toplam 3250 metre karelik kapalı tesislerde 2006 yılından faaliyete başlamıştır. Geçen yıllar boyunca Boran düşük-orta-yüksek alaşımlı çelik dökümler....
DEVAMI>>
Bizi Arayın
0312 640 11 66

Boran Çelik

Boran Çelik Döküm San. ve Tic. A.Ş., Ankara - Başkent Organize Sanayi Bölgesi'ndeki 5.400 m2'lik arsası üzerinde bulunan toplam 3.250 m2'lik kapalı tesislerinde 2006 yılında faaliyete başlamıştır. Geçen yıllar boyunca Boran Çelik, düşük - orta - yüksek alaşımlı çelik dökümler, aşınmaya dayanımlı Östenitik Mangan Çelikleri ve Yüksek Kromlu Beyaz Dökme Demirler, yüksek sıcaklığı dayanımlı Refrakter Çelikleri ve Paslanmaz Çelik dökümlerinin, mekanik işlenerek veya işlenmeden, küçük - orta veya yüksek ölçekli partiler halinde üretiminde adım adım uzmanlaşmıştır.

Üretimini yaptığımız parçaların net ağırlıkları 1 Kg. ile 1.500 Kg. arasındadır. Üretim yelpazemiz içerisinde Endüstriyel Makine sektörü için genel amaçlı çelik dökümler, Çimento Fabrikaları - Taş Kırma Tesisleri - Hazır Beton ve Asfalt Tesisleri - Enerji Üretim Tesisleri - Çöp Yıkama Tesisleri - Kumlama Makineleri için aşınmaya veya yüksek sıcaklığa dayanımlı parçalar ile ışıl işlem tesisleri için sepet, ızgara ve aparatlar bulunmaktadır. Furan Reçineli Kum Kalıplama ile Shell Kum ile Kalıplama sistemlerini kullanmaktayız. Işıl işlem prosesleri konusundaki köklü deneyimimiz sayesinde, ürettiğimiz parçaların olması gereken sertlik, akma - çekme dayanımı, % uzama, çentik darbe dayanımlarını garanti altına alıyoruz. Firmamız Almanya TÜV-NORD firması tarafından ISO 9001:2008 Kalite Güvence Belgesine sahiptir. Tüm kalite kontrolleri yüksek nitelikli personelimiz tarafından, uluslararası standarlara uygun olarak yerine getirilmektedir.

Fabrika donanımız olarak, SOLID WORKS ve NOVACAST programlarını kullanarak üç boyutlu dizayn ve döküm simülasyonu, optik - emisyon spektrometresi, mekanik test cihazları (çekme - çentik darbe - sertlik), metal mikroskobu, Ultrasonik Test Cihazı, Manyetik Partikül ve Penetranr Test ekipmanları ile çeşitli ölçü ve yüzey kontrol ekipmanlarını sayabiliriz.

Vizyonumuz

Boran Çelik Döküm Sanayi adıyla, Türk ekonomisine katma değer olmak bunun yanında dünya sanayisinde kaliteden ödün vermeden ısıl işlem dahil kaliteli döküm imalatı ve dökülmüş - işlenmiş son ürün olarak parça üretimi denilince akla gelen "Boran Çelik" markası olmaktır.

Misyonumuz

Boran Çelik Döküm Sanayi adıyla, müşterişerimizi, mühendislik hizmetimizle, zamanında iş teslimatımız ve yüksek kaliteli döküm standartlarımızla memnun etmek, müşteri memnuniyetlerini çalışınlarımızla paylaşarak firmamızın ve "Boran Çelik" markasının kısa, orta ve uzun vadeli sürdürülebilen gelişme hedeflerine ulaşarak ekonomil değerini arttırmaktır.